klucky so zarukou

biochrom

BIO-CHROME®

CHRÁNIME ŽIVOTNÉ PROSTREDIE
BIO-CHROME® prvá kľučka na dvere s enviromentálnou povrchovou úpravou na svete.

Olivari a Metalia predstavujú svetovú novinku v oblasti kovaní - nový povrch s názvom BIO-CHROME® lesk a mat, šetrný k životnému prostrediu.

Výskum a vývoj

Olivari vo svojich výrobných závodoch vyvinul a zdokonalil inovatívny technologický proces založený na pokovovaní mosadze trojmocným chrómom, ktorý je revolučnou alternatívou k tradičnému využitiu šesťmocného chrómu, ktorý škodí zdraviu a znečisťuje životné prostredie. Výsledkom je BIO-CHROME® povrch.

Inovácia

Olivari je prvou a zatiaľ jedinou spoločnosťou na svete, ktorá zaviedla technológiu pokovenia mosadzných kľučiek ekologickým trojmocným chrómom na priemyselnej úrovni a sprístupnil ich na trhu.

Ochrana životného prostredia

Ešte pred presadením nových európskych právnych predpisov a noriem, ktoré obmedzujú použitie šesťmocného chrómu, Olivari vyvinul a zaviedol výrobu šetrnú k životnému prostrediu. BIO-CHROME® výrobky spĺňajú všetky požiadavky na ochranu životného prostredia a podporujú tak rast verejnú mienku a rast povedomia o životnom prostredí . Tieto produkty sú skutočne vhodné pre budovy s ambíciou získať osvedčenie bio-architektúry a rozvoja výstavby.

Kvalita

Laboratórne testy vykonané na výrobkoch s povrchovou úpravou BIO-CHROME® preukázali lepšie výsledky v porovnaní s údajmi získanými pri tradičnom pokovení škodlivým šesťmocným chrómom. Vďaka svojim charakteristickým rysom šetrný trojmocný chróm vytvára silnejší a kompaktnejší film na povrchu, čím sú výrobky odolnejšie voči opotrebovaniu a oxidácii.

Vzhľad

Dostupné povrchy BIO-CHROME® lesk a BioChrome satin sa v súčasnosti používajú na tucte modelov kľučiek, madiel, gombíkov a západiek v katalógu Olivari. BIO-CHROME® má tmavší tón šedej, viac sa podobá oceli v porovnaní s tradičným chrómom, ktorý má sivý tón smerujúci k svetlomodrej. Tento tón je obzvlášť zaujímavý a vyhľadávaný, pretože sleduje nové trendy architektov, interiérových dizajnérov a kultivovanej časti verejnosti.

Ako zodpovední občania by sme mali a musíme sa starať o budúcnosť našej planéty. Často sa pýtame: "Čo môžem urobiť?". Teraz môžeme pomôcť všetci. Dnes máme skutočnú príležitosť zmeniť životné prostredie, v ktorom žijeme. Voľbou produktov na báze BIO-CHROME® môžeme ovplyvniť výrobné technológie používané dnes a pomôcť životnému prostrediu zajtra.